Předání cen vítězům 1. ročníku v DDM Ulita

16.06.2017 14:14

Dne 15. 6. 2017 proběhlo v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže Pohádkové čarování s Kuliferdou, které uspořádalo nakladatelství Dr. Josef Raabe s.r.o. Přes šedesát dětí se svým doprovodem dorazilo do areálu Ulity, kde byl pro ně přichystaný zajímavý a zábavný program.

Akce byla vyvrcholením několik týdnů trvající dvoukolové soutěže. Zadání soutěže znělo „jakkoli výtvarně ztvárnit pohádku O Červené Karkulce“. Do nakladatelství dorazilo celkem 253 obrázků, skupinových projektů a fotografií 3D objektů. Odborná porota v čele s ilustrátorkou doc. M.A. Barbarou Šalamounovou vybrala 37 soutěžních příspěvků, které postoupily do druhého kola, v rámci kterého proběhlo veřejné hlasování o nejlepší obrázky v jednotlivých kategoriích na sociálních sítích. Kategorií bylo celkem pět: kategorie A1 (jednotlivci předškolního věku), A2 (jednotlivci mladšího školního věku), B1 (skupiny předškolního věku), B2 (skupiny mladšího školního věku) a speciální kategorie S, v níž byly oceněny vedoucí výtvarných děl (učitelky, které poslaly nejvíce děl postupujících do druhého kola soutěže) a mateřské a základní školy, které poslaly nejvíce obrázků. Veřejné hlasování skončilo 31. května a mladí autoři výtvarných děl, kteří se umístili na stupních vítězů, byli pozvání i s doprovodem do DDM Ulita na slavnostní předání cen.

Více o výběru finalistů píšeme >>ZDE<<.

Program zahájili chvíli po desáté hodině dopolední celebrity a patroni soutěže Marie Doležalová a Marek Zelinka. Proběhlo vyhodnocení kategorií jednotlivců, po němž následovala přestávka určená k občerstvení, soutěžím a hrám. Během přestávky měli též Marie Doležalová s Markem Zelinkou autogramiádu a s každým zájemcem se ochotně vyfotili. Příjemný průběh akce ještě oživily soutěže a hry, které byly pro děti připravené. Mohly si vyzkoušet například tvoření ve výtvarné dílně, malování na obličej či vytváření obrovských mýdlových bublin. Mohly si i zasoutěžit na hřišti v rámci několika her. Mezi jednotlivými aktivitami děti s radostí navštěvovaly "občerstvovací koutek", kde jim tým Raabe nabídl sladké i slané delikatesy. Všichni návštěvníci ve Velkém sále obdivovali výstavu obrázků, které postoupily do finále.

Seznam všech finalistů včetně odkazu na fotogalerii najdete >>ZDE<<.

Po přestávce došlo k vyhodnocení skupinových kategorií a kategorie speciální. Všichni úspěšní malíři získali krásné dárky od sponzorů soutěže, kterými byly Obchod Vendy a MČ Praha 13. Krátce po poledni bylo slavnostní předání cen u konce a spokojené děti se se svým doprovodem vydaly domů. I díky krásnému počasí bylo završení výtvarné soutěže Pohádkové čarování s Kuliferdou velmi zdařilé

Celou fotogralerii z akce si můžete prohlédnout na naší FB stránce >>ZDE<<.

Druhý ročník soutěže proběhne již na podzim. Tématem výtvarných děl by tentokrát měla být pohádka Kocour v botách. Více >>